KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 4036043
nr 403 6043
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Blandteknik, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), signerad och daterad 1953, 25 x 37 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 april 2006
400 kr
400 kr
550 kr
ledande budet*
650 kr
750 kr
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason